Допомога та пільги одиноким матерям

одинока мати_resizeСоціальна допомога матері-одиночці призначається за наявності витягу з РАГСу із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України або при наявності свідоцтва про народження, виданого компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька.

Соціальна допомога на дітей одиноким матерям призначається за наявності витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини або довідки про народження із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини.

Варто зауважити, що жінки, які мають дітей від чоловіка, з яким вони не перебували і не перебувають у зареєстрованому шлюбі, але з яким ведуть спільне господарство, разом проживають та виховують малечу, не мають права на отримання фінансової допомоги, встановленої на дитину одиноким матерям.

Якщо одинока мати, одинокий батько, усиновитель, вдова або вдівець зареєстрували новий шлюб, за ними зберігається право на отримання державної грошової допомоги на дітей, які народилися або були усиновлені до шлюбу, за умови, що малюки не були усиновлені чоловіком (дружиною).

За призначенням допомоги одиноким матерям необхідно звертатися до місцевих органів праці та соціального захисту населення.

Для отримання допомоги за місцем фактичного проживання необхідно надати довідку про неодержання зазначеної допомоги за місцем реєстрації.

Для оформлення грошової допомоги одиноким матерям (батькам) необхідно подати такі документи:

  • заява про призначення допомоги
  • копія свідоцтва про народження дитини
  • довідка про доходи на кожного члена сім’ї
  • копія рішення про усиновлення (тільки для усиновлювачів)
  • довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини
  • копія свідоцтва про смерть батька та довідка про неотримання на дітей пенсії по втраті годувальника та соціальної пенсії (для вдівців)
  • декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за 6 місяців)
  • виписка з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька малюка відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 135 Сімейного кодексу
  • документ про народження дитини, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (для дітей, народжених за межами України).

Мати-одиначка (батько) у 2019 році може отримати максимальну суму грошової допомоги на дитину в розмірі:

Вік дитини

Максимальний розмір виплат одиноким матерям в 2019 році

01.01.2019 – 30.04.2019

01.05.2019 – 30.11.2019

01.12.2019 – 31.12.2019

До 6 років

1626

1699

1779

6-18 років

2027

2118

2218

18-23 роки

1921

2007

2102

Варто зазначити, що гроші призначається на кожну дитину окремо. Перерахунок розміру соціальної допомоги матерям-одиначкам при досягненні малюком певного віку здійснюється автоматично і не вимагає додаткового звернення одержувача коштів до органу соціального захисту населення.

Також в Україні для одиноких матерів передбачаються пільги – соціальне забезпечення, гарантії трудового законодавства, відпустка, пільги з оподаткування та забезпечення житлом.

За інформацією Володимира Василенка,

юрисконсульта Смілянського міськрайонного центру зайнятості

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.