До уваги працюючих пенсіонерів або тих, хто вирішив працевлаштуватися

122999103_1127285787703259_7488090944239817609_nРозмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально з урахуванням набутого ним страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено внески. Тобто пенсіонер має право призначити пенсію, отримувати її, продовжувати працювати, навіть на тій же посаді (крім пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років), інформують у Смілянському відділі ПФУ.

Через кожні два роки пенсіонерам, які працювали після призначення пенсії, проводяться перерахунки. Крім того, така пенсія «індексується 50х50» за загальновизначеними правилами.

Мінімальний розмір пенсій за віком, доплата за понаднормовий стаж, які також можуть залежати від прожиткового мінімуму, перераховуються лише непрацюючим пенсіонерам.

Крім того, лише непрацюючим пенсіонерам встановлюється надбавка на непрацездатних членів сім’ї. Саме з точки зору визначення належного розміру пенсії і має значення повідомлення про факт працевлаштування.

Органи Пенсійного фонду України не накладають штрафи у випадку, якщо пенсіонер не повідомив про працевлаштування. Навпаки, після встановлення факту роботи, про який пенсіонер не повідомив своєчасно, його розмір пенсії визначається з урахуванням нових даних. Щодо повернення надміру виплачених сум, то тут закон передбачає можливість повернути неналежні пенсіонеру суми добровільно. Якщо ж ні, то утримується переплата з пенсії в розмірі не більше 20% місячної пенсії.

Задля уникнення непорозумінь щодо розмірів пенсій переконливо рекомендуємо тим, хто має намір у період отримання пенсії вийти на роботу, невідкладно інформувати будь-яким зручним способом органи Пенсійного фонду про такий факт.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *