До уваги громадян! Зміни у законодавстві!

30 вересня 2016 року набрали чинності зміни до Конституції України в частині здійснення правосуддя, якими, окрім іншого, на рівні Основного Закону закріплено оновлені повноваження та функції прокуратури. Зазначеними законодавчими змінами фактично приведено у відповідність до Конституції України положення Закону України «Про прокуратуру»№ 1697-VII від 14.10.2014, який набрав чинності у повному обсязі 15.07.2015 (далі Закон), інформує Смілянська місцева прокуратура.

Відповідно до статті 131-1 Конституції України прокуратура здійснює функції підтримання публічного обвинувачення в суді, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Прокуратуру в Україні очолює Генеральний прокурор, якого призначає на посаду та звільняє з посади за згодою Верховної Ради України Президент України.

Строк повноважень Генерального прокурора становить шість років. Одна й та ж особа не може обіймати посаду Генерального прокурора два строки поспіль.

    Дострокове звільнення з посади Генерального прокурора здійснюється виключно у випадках і з підстав, визначених цією Конституцією та законом.

Згідно ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ Конституції України прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функцію досудового розслідування до початку функціонування органів, яким законом будуть передані відповідні функції, а також функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, — до набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій. (Пункт 9 розділу XV в редакції Закону        № 1401-VIII від 02.06.2016).

Ці ж самі функції прокуратури визначаються і Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 з відповідними змінами. На прокуратуру не може покладатися виконання функцій, не передбачених Конституцією України і цим Законом.

Відповідно до ст. 7 Закону систему органів прокуратури становлять Генеральна прокуратура України, регіональні і місцеві прокуратури, військові прокуратури та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *