До бюджету обласного центру стягують недоотримані кошти за використання земель

Однією з обставин, що зобов’язує сплачувати до бюджету відповідні кошти у вигляді орендної плати за використання землі, є розташування на ній нерухомості.

Неукладення договору оренди землі, на якій знаходиться нерухомість, не звільняє власника майна від обов’язку сплачувати плату за користування землею.

Прокурори продовжують встановлювати факти нехтування недобросовісними власниками нерухомості обов’язком оформлення договірних земельних відносин з територіальною громадою, внаслідок чого земельні ділянки використовуються безоплатно, що позбавляє місцеві бюджети очікуваних надходжень у вигляді орендної плати.

На такі випадки бездіяльності відповідного органу місцевого самоврядування – сільської, селищної чи міської ради, органи прокуратури реагують шляхом ініціювання примусового стягнення належних бюджету коштів.

Зокрема, упродовж минулого тижня прокурорами скеровано до суду 6 позовних заяв до господарюючих суб’єктів – власників нерухомого майна у Черкасах, загальна сума недоотриманих міським бюджетом коштів за використання землі перевищила 1,5 мільйони гривень, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.