Депутат обласної ради Олексій Давиденко про долю смілянських лікарень та депутатський фонд

index–  Олексію Григоровичу,  ви  зайняли активну  позицію  і  стосовно реформування нашої міської медичної галузі.

–  Так,  вважаю,  що  у  Смілі медицина  повинна  мати  одну юридичну особу,  не  потрібно розділяти  поліклініки  і  стаціонар,  нічого  не скорочувати, всі лікарні повинні працювати. Повинен  бути  один  головний лікар  і,  відповідно,  скоротиться адміністрація, а відділення нумеруються,  як-от  хірургія-1, хірургія-2.  Той  потенціал,  що зараз  є  у  Смілі,  можна  поламати  і  розбазарити,  буде  як  з РПЗ,  військовими  частинами – розберуть по цеглинах. Треба  вивчити,  які  площі  і  де  не завантажені,  і  запросити  туди нетрадиційну  медицину,  приватних стоматологів, гінекологів, інших фахівців. Нехай працюють в нормальних умовах.

–  Олексію  Григоровичу, що ви думаєте про ситуацію, яка склалася з лікарнями залізниці?

– Що стосується залізничної лікарні, то колись експлуататори  графи  розуміли,  що  лікарня  потрібна,  навіть  радянська влада  розуміла  –  залізнична лікарня була на балансі залізниці, ніхто медицину не кидав.

–  Навіть  ввели  страхову медицину…

– Так, то чому зараз залізниця скинула медицину? І образливо за колег-залізничників, а їх  12  тисяч  на  вузлі,  що  вони таке допустили, тому вважаю, що  зараз  треба  негайно  вимагати забрати лікарню назад на баланс залізниці, тим паче що ПАТ – це державна установа,  і  залізничники  повинні свою честь відстоювати. Вони кажуть,  що  мають  погони,  то якщо у них є честь офіцера, то вони повинні так і зробити. Якщо вони цього не можуть, то лікарня повинна функціонувати.  Я  противник  того,  щоб закривати  лікарню.  І  другий напрямок,  про  який  я  говорив місцевій владі – займіться пошуком навчальних закладів, які б готували середній медперсонал на базі нашої лікарні, можливо,  їм  потрібні  приміщення. Зверніться  з  оголошенням  і через  ЗМІ  до  приватної  медицини: приїздіть, ми вам надамо приміщення,  пільгові  умови  з оренди,  можна  платити  лише комунальні платежі, щоб тільки приміщення функціонували.

–  Можна  було  б зробити квартири для лікарів.

–  Звичайно,  зробити  квартири не тільки для лікарів, а й для  молодих  спеціалістів.  От, наприклад, приїздить молодий спеціаліст-інженер  на  «ДАК-Електропром»  і  знайомиться з  молодою  лікаркою,  яка  приїхала  в  залізничну  лікарню,  і створюють  сім’ю  –  то  хіба  це погано?Я бачу, що більшість депутатів Смілянської міської ради на це налаштована. А те, що зараз спекулюють і кажуть, що немає грошей, то, чесно кажучи, треба менше красти. Я можу перевірить і побачить, куди гроші з бюджету  виділяються,  на  що тратяться і де вони діваються. Те, що лікування дуже дороге, бо  дорогі  медикаменти,  а  дорогі  медикаменти,  бо,  кажуть, виробництво  дороге,  –  це  через те, що на цих медикаментах  наживаються.  Чомусь  ті медикаменти,  які  завозять  із Німеччини  чи  Польщі,  у  нас на  порядок  дорожчі,  то  хто  за це повинен відповідати? І розповідають,  що  треба  сертифікати,  ліцензування  ввести.  То що, німці дурні, у себе можуть продавать, а ми тут повинні розумкувать  і  перевірять  їх?  От як  до  нас  ставиться  Європа, які ми – той же референдум у Нідерландах і показав. Треба нам всім об’єднатися, бо  вважаю,  що  рушійна  сила – це ті, хто створює робочі місця, хто платить податки, за це всі інші і живуть. У нас у Смілі зараз не так багато залишилося економіки, яка працює, тому треба  підприємцям,  бізнесменам  об’єднатися  і,  в  першу чергу, вичистити місто від сміття, а друге – взяти участь у реорганізації  медицини,  бо  коли наші працівники будуть здорові  і  у  них  будуть  здорові  сім’ї, батьки і вони не будуть турбуватися, як і за що їх лікувати і в яких умовах, то вони будуть і ефективно працювати на підприємстві.

–  Нещодавно  на сесії міської  ради  ми  дізналися, що  50  тисяч  гривень  із  свого  депутатського  фонду  ви хочете  потратити  на  міську лікарню.

–  Так,  свій  депутатський фонд – 50 тисяч гривень я використаю для придбання необхідного  обладнання  для  інфекційного  відділення  міської лікарні.  Це  обладнання  буде куплено  без  «накруток»,  без «відкатів».  І буду  добиватися виділення  наступних  коштів, якщо  не  вдасться  в  області, буду звертатися вище. Уже домовився  з  головним  лікарем, щоб він визначив, що потрібне лікарні далі, щоб витратити наступні 50 тисяч гривень.

Інтерв’ю взяла

Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.