Давні поселення на Вінничині досліджують археологи

rozkopkuu_03На Вінниччині проводять рятівні археологічні роботи на чотирьох пам’ятках археології. Мова йде про два поселення черняхівської культури поблизу села Попівка та бронзового часу біля сіл Тягун і Троща. Вони розташовані в Липовецькому та Іллінецькому районах Вінницької області у зоні капітального ремонту магістрального газопроводу «Уренгой–Помари–Ужгород».

« Вже перші дні розкопок поблизу села Попівці підтвердили, що маємо справу з двома поселеннями черняхівської культури кінця ІІІ-IV ст. н. е. На пам’ятках чітко простежуються об’єкти житлової та господарської забудови, є керамічний матеріал. Щодо двох інших пам’яток, на їх території ми виявили фрагменти ліпної кераміки, що датуються ІІІ тис до н. е. Це є свідченням існування на цих місцях поселень бронзового часу, – розповів начальник експедиції, заступник директора НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України, кандидат історичних наук Тарас Милян.
Про це повідомляє прес-служба НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України, пише Вінниця.
У Європі черняхівська культура була поширена на суміжних з Україною територіях Молдови, Румунії.
На території України нараховується близько 20 археологічних культур, представлених кількома тисячами пам’яток різноманітного типу – поселення, поховання (курганні), населення яких провадило як кочовий скотарський тип господарства, так і осілий землеробський. Серед них можна згадати культури  шнурової кераміки, в тому числі городоцько-здовбицька, стжижовська, середньодніпровська, тшинецька, комарівська, білогрудівська, зрубна, сабатинівська, Отомань та ін.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.