Cьогодні запрошують на концерт Девіда Фрізена, мама якого смілянка

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz18402879_1290458931071154_2555806888586373045_nУ 2015 році Девід Фрізен вперше приїхав на Батьківщину своєї мами Клари, вона народилася у Смілі, а коли їй було 5 років в 1918 році родина змушена була покинути Батьківщину, тікаючи від переслідувань єврейського народу. Проте і бабуся, і мама розповідали Девідові історію його предків.

Перебуваючи у Львові, в листопаді 2016 року, Девід поділився своїми спогадами: «Я чув історії впродовж багатьох років від своєї мами Клари, дядька Бориса – вони зі Сміли, на Черкащині. Це було дуже цікаво пізнати серця людей, що живуть у цій частині світу. Бо коли люди довгий час під тиском, це викликає з їхніх глибин найкращі риси. У своїй музиці я дуже пристрасний, емоційний – коли приїхав сюди, зрозумів, звідки це в мене. Я українець!» – зазначив музикант Давід.Девід Фрізен народився 6 травня 1942 в містечку Тахома, штату Вашингтон, а виріс в Сіетлі. Починав грати на гавайській гітарі та акордеоні в 10 років, а в 16 років вже професійно грав на гітарі. Перше знайомство Фрізена з джазом відбулося в клубі “Slim Gaillard” в Лос-Анджелесі.

Під час служби в армії в Німеччині Фрізен сам опанував гру на контрабасі. Виступав з такими відомими музикантами як Майлз Колтрен, Білл Еванс, Елмер Гіл, квінтетом Біллі Харпера, Стеном Гетцем, Джорджем Адамсом, Дені Ричмондом, Джо Хендерсоном, легендарним піаністом Мелом Уолдрон; записав понад 65 компакт-дисків як лідер і співучасник і з’являвся в якості акомпоніатора більше, ніж на 100 музичних записах.

Фрізен є одним з двох або трьох басистів в світі, які самостійно можуть тримати аудиторію під час сольного концерту. Виступав і виступає на території США, Канади, Великобританії, Швеції, Данії, Норвегії, Нідерландів, Франції, Іспанії, Португалії Італії, Австрії, Угорщини, Словаччини, Польщі, Туреччини, Японії, Австаліі, Південної Америки, а нині і України. Його альбом 1989 року “Other Times, Other Places” став хітом номер 11 в США в топ-чарті джазових альбомів Billboard.

Музика Девіда Фрізена пройнята різними інгредієнтами джазу, характеризується змішанням народних єврейських і класичних мелодій, ліричною силою і теплом

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *