Cмілянка Олена Хоменко очолює молодіжну раду обласної організації профспілки працівників державних установ

Яка роль молоді у житті сучасної профспілки, як залучити молодих активістів до профспілкової роботи, чи зможуть молоді профспілкові лідери реалізувати плани по захисту членів профспілки? На цих питаннях зосередила увагу голова молодіжної ради обласної організації Олена Хоменко у своєму виступі на V пленумі обкому профспілки працівників державних установ.
Вона зауважила, що молодість є тією рушійною силою, від якої значною мірою залежить сталий розвиток кожного трудового колективу міста, району, області, української держави в цілому. Тож роботі з молоддю нині в обласній організації профспілки приділяється значна увага. Останнім часом серед членів профспілки області помітно збільшилась частка молоді, яка на сьогодні складає 41 % від загальної чисельності.
Молодіжна політика стала одним із пріоритетних напрямків в роботі обласної організації. Це формує позитивний імідж профспілки, є найкращою мотивацією профспілкового членства молодих працівників. З метою активізації роботи з молодими державними службовцями і посадовими особами органів місцевого самоврядування з червня 2010 року при обласній організації профспілки працівників державних установ діє молодіжна рада. Одним з основних напрямків діяльності молодіжної ради є залучення молоді до членства в профспілці, організація роботи з підготовки та підвищення кваліфікації профспілкових кадрів з числа молодих спілчан, поширення серед молоді правових знань і навичок стосовно організації захисту своїх прав, поширення досвіду роботи профспілкових організацій тощо. У 2014 році проведено три засідання молодіжної ради.
У зв’язку зі швидким оновленням законодавчої та інструктивної бази, вимогами часу профспілка працівників державних установ впроваджує принцип довічного навчання. Члени молодіжної ради та молоді профактивісти області протягом
минулого року мали змогу взяти участь у семінарах, які проводилися ЦК профспілки у Львові, Одесі та Чернігові. В рамках співпраці профспілок працівників державних установ України та Швецької профспілки SТ взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Будуємо Україну разом».
Олена Хоменко наголосила, що сучасна профспілкова освіта охоплює досить широкий спектр питань – роль лідера у розвитку організації профспілки, правові аспекти профспілкової роботи, техніка ведення переговорів в умовах скорочення, медіа-технології в роботі профспілки, роль і місце молоді у профспілковому русі. Нерідко кваліфікація ефективних профспілкових лідерів повинна бути вищою, ніж кваліфікація керівників підприємств, установ і організацій, оскільки переконувати людей набагато складніше. В Україні та світі існують технології підготовки ефективних лідерів і профспілкам необхідно опановувати їх з наступним використанням на практиці. Саме тому молодіжна рада разом з обкомом профспілки пріоритетом у своїй цьогорічній роботі визначила навчання молодих профспілкових кадрів. Використовуючи досвід, набутий молодими профспілковими активістами, та шляхом залучення тренерів із числа спілчан з інших регіонів, планується охопити навчанням більше молодих голів міських, районних та первинних профспілкових організацій. Важливим питанням молодіжної ради є залучення молоді до профспілкової роботи шляхом створення молодіжних рад при всіх райкомах та міськкомах профспілки. Створення структури молодіжних рад дасть змогу залучити до профспілкової роботи більше активної молоді, що полегшить роботу голів райкомів та міськкомів профспілки. Також молодіжна рада планує активізувати інформаційну роботу шляхом висвітлення своїх напрацювань, проблем профспілкової молоді та шляхів їх вирішення на сайті обкому профспілки, в профспілковій та регіональній пресі, в Інтернет-ресурах.
Джерело: Газета «Профспілковий вісник»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *