Cміла – місто театральне

564_3395_01.MP4_snapshot_04.41_[2015.08.18_11.01.25]120 років тому, 19 серпня 1895 року, в міському театрі Бобринських відбулася прем’єра комедії «Сваха». То був період розквіту смілянського культурного життя. Зараз, як згадка про ту подію, у міському історико-краєзнавчому музеї зберігається афіша.
Пам’ятаючи своє театральне минуле, Сміла нині відроджує театр, але вже з новими ідеями та сучасними поглядами. Впевнено й успішно заявляє про себе народний аматорський театр «Перевесло», керівником якого є режисер Любов Терещенко (на знімку).
Цього літа цей колектив отримав нагороди всеукраїнського фестивалю з незвичайною назвою «Від Гіппаніса до Борисфена» в Очакові. Театр «Перевесло» представляв наше місто на такому масштабному дійстві вперше. Дебютував дуже вдало – отримав третє місце. В номінації «Читання» учасниця колективу Єлизавета Красніченко здобула перше місце, Віктор Хільченко – друге. Спадає на думку відомий вислів «новачкам щастить», хоча очевидно, що не одним лише везінням вдалося підкорити серця журі та глядачів, адже без надзвичайних зусиль, старань, кропіткої праці і бажання нічого не вийшло б. У Очакові сміляни виступили з виставою «Про Федота-Стрільця» за казкою Леоніда Філатова.

Розвивати театр у Смілі має намір і міська влада. Матеріально підтримав поїздку в Очаків на фестиваль секретар міської ради Ярослав Березань.
Керівник театру Любов Терещенко розповіла, що дебютною роботою колективу стала вистава «На перші гулі», що належить перу Степана Васильченка. Згодом у неї з’явилось продовження.

– Театр – це своєрідна кухня, де всі мають працювати задля однієї справи і всі питання має вирішувати не одна людина, – говорить Любов Терещенко і сподівається, що HD_1080P_Fedot_5.mp4_snapshot_05.39_[2015.08.18_11.03.41]незабаром з’являться всі необхідні умови для росту і розвитку культурного дітища, оскільки важко втримувати аматорський колектив.

Народний аматорський театр «Перевесло» об’єднав людей різних поколінь, професій, характерів. Сюди ідуть за новими емоціями, враженнями, відчуттями, за покликом душі і серця. До кожної вистави підходять серйозно і виважено, приміряють образи, вживаються у них і проживають на сцені.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.