Чи має право особа на пенсію в разі втрати годувальника, якщо він не мав страхового стажу?

Згідно із частиною 1 статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсію у зв’язку з втратою годувальнику призначають непрацездатним

членам сім’ї померлого годувальника , що були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії за ІІІ групою інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині 2 статті 32 вищезазначеного Закону, – незалежно від тривалості страхового стажу.
У статті 32 Закону визначено, що страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за ІІІ групи інвалідності, становить від 1 до 14 років і залежить від віку годувальника на день смерті, а в разі смерті пенсіонера – за наявності страхового стажу не менше 15 років.
Таким чином, у разі відсутності в годувальника (який не був пенсіонером) на день смерті страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за ІІІ групою інвалідності, підстав для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника немає.
У такому разі особі радимо звернутись в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації) щодо встановлення допомоги.
Чоловіку у лютому 2016 року виповнилось 60 років. Чому при зверненні за призначенням пенсії він не може подати довідку про заробітну плату за 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року?
Період, за який враховується заробітна плата для визначення розміру пенсії за віком, встановлено статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Нею, зокрема, передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше як 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
Отже, після 01.01.2016 року для врахування довідки про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000 року під час обчислення розміру пенсії немає підстав. Винятком із цього правила є випадки, коли страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше як 60 місяців.
О.С. Савчук
Начальник відділу
обслуговування громадян

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *