Черкаський лісгосп – серед лідерів у зборі лісового насіння

Щоб повністю закрити потребу в насінні філії Центрального лісового офісу цьогоріч вже заготовили 52,6 тонн шишок хвойних порід. Зокрема, філії Черкаської області зібрали 51,1 тонну насіння.

Про це повідомили у Центральному лісовому офісі.

Найбільше насіння заготовили у філії “Черкаське лісове господарство” – 17,6 тонн. Також по 8 тонн заготовили філія “Золотоніське лісове господарство” і філія “Корсунь-Шевченківське лісове господарство”. Хвойні породи, а саме сосна звичайна, займають значну частку лісів цих філій.

Збір шишок триває з кінця листопада до березня – в цей час вони уже дозріли, але ще не розкрились і насіння з крилаткою не висипалось, що важливо.

Значна частина насіння заготовляється на постійних лісонасіннєвих ділянках. Сам процес збору шишки – трудомісткий і не швидкий, адже дерева, які вже плодоносять – досить високі, тож потрібно використовувати драбину чи інші спеціальні засоби. Інколи шишки збирають з гілля свіжозвалених хвойних дерев, заготовлених під час рубок.

Цьогоріч філії офісу уже переробили 29,2 тонн із усього заготовленого обʼєму. З цієї кількості отримали 288 кг насіння придатного для висівання у лісорозсадники. Готове насіння зберігають у герметичних ємностях у спеціальних холодильних камерах.

Важливо, що кожного року філії заготовляють насіння із запасом. Врожайність будь-якого дерева – циклічна, відповідно – бувають роки неврожаю, тож для таких випадків лісівники завжди мають “страховий фонд насіння”.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.