Черкаські синоптики спрогнозували, чого чекати від погоди у вересні

veresenУ вересні починається зміна атмосферних процесів літнього сезону на зимовий: руйнується виступ теплого Азовського антициклону над Західною Європою, відповідно відкривається шлях до центральної України Атлантичним циклонам, збільшується вірогідність опадів, які стають менш інтенсивні, але більш тривалі.
Упродовж місяця температурний фон знижується від +17° до +10°. Незважаючи на високі денні температури, вночі вже можливі відчутні похолодання. Загалом за даними синоптиків у цей період абсолютний максимум температури повітря був зафіксований на рівні +37,1° у 2015 році у Каневі, абсолютний мінімум – у Смілі на рівні 6,7° морозу у 1986 році, інформують у Черкаському обласному гідрометцентрі.
Вересень 2017 року прогнозується теплим та достатньо дощовим. Середньомісячна температура повітря очікується +17° за норми +14°, кількість опадів 57 мм за норми 40 мм. При цьому, у перші половині місяця переважатиме значна позитивна аномалія температури на фоні невеликої кількості опадів. У другій половині місяця можливі часті вторгнення холоду на фоні дощів різної інтенсивності. У періоди теплої погоди на початку місяця максимальна температура повітря може досягати +30+32º. У періоди похолодань денна температура повітря не перевищуватиме 13..15º, а нічна знижуватиметься до 2..5º. Перший заморозок (до 1-2º) можливий у кінці вересня.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *