Черкаські рятувальники почали застосовувати новітню техніку під час ліквідації пожежі

телповізорВперше, під час ліквідації пожежі, рятувальники застосували спеціальну тепловізійну камеру – спеціальний прилад, який в залежності від поставлених завдань, дозволяє на безпечній для пожежних відстані, у вогні та диму, приміщеннях із складним плануванням знаходити людей, а також осередок пожежі. Про це інформує прес-служба управління ДСНС України у Черкаській області.

img-20190109034616Такі тепловізори вже давно стали буденною річчю для багатьох пожежних команд майже всіх країн ЕС та США. 

Аналіз бойових дій пожежних підрозділів США доводить, що застосування таких приладів дозволяє на 100% правильно визначити напрямок бойових дій, на 60% швидше виявляти осередок загорання, з’ясувати ступінь нагріву стін, визначати безпечні маршрути пересування рятувальників, а головне на 50% ефективніше проводити пошуково-рятувальні роботи у задимлених приміщеннях.

За статистикою, середній час роботи пожежних у задимленому приміщенні складає 20-25 хвилин. За цей час вони повинні у важких психологічних та часто фізичних умовах, суцільного задимлення, високих температур та впливу відкритого вогню обстежити приміщення, знайти та провести евакуацію у безпечне місце потерпілих. 

Тепер, застосовуючи тепловізор можна істотно, до 10 хвилин, скоротити час на виконання таких завдань. В екстремальних умовах пожежі, коли час порятунку часто вимірюється секундами – це безумовно важливий фактор.

Наявну тепловізійну камеру (тепловізор) до пожежно-рятувальних підрозділів Черкас було придбано за кошти субвенцій місцевого бюджету. На думку начальника Черкаського міськрайонного відділу Андрія Хижняка, у питаннях забезпечення безпеки громадян, дрібниць або не важливих речей немає, особливо, якщо мова йде про сучасні зразки обладнання та техніки. Ми постійно працюємо над підвищенням індивідуального рівня підготовки рятувальника, але це не означає, що ми не приділяємо також увагу забезпеченню його сучасним обладнанням, яке дозволяє рятувальникам діяти на місці надзвичайної події більш ефективніше.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.