Черкаські податківці нагадують, що варто пам’ятати платникам єдиного внеску

Черкаські податківці нагадують, із 1 січня 2017 року всім зареєстрованим фізичним особам-підприємцям нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування незалежно від того, чи здійснює суб’єкт господарювання підприємницьку діяльність.

Відповідно доЗакону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок для підприємців нараховується на суми отриманого доходу або на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. 

Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (в 2020 році – 1039,06 гривень).

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, а його посадові особи несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із Законом:

  • за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів) – у розмірі 10% несплачених або несвоєчасно сплачених сум;
  • за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% несплачених або несвоєчасно сплачених сум внеску.  

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення.

Платникам єдиного внеску на суму недоїмки надсилається вимога про її сплату. Протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги платник єдиного внеску зобов’язаний сплатити суму недоїмки, штрафів та пені.

Строк давності для нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовують.

Також, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати внеску посадові особи платників єдиного внеску, у відповідності до ст. 1651 КУпАП, несуть адміністративну відповідальність.

ГУ ДПС у Черкаській області наголошує на недопущенні прострочення термінів перерахування та необхідності погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *