Черкащина в лідерах із трансплантації кісткового мозку

Попри війну трансплантація в Україні продовжує стрімко розвиватися, а кількість органних трансплантацій зростати.

Кожна органна трансплантація – це шанс на життя. Також – це маркер дієздатності медичної системи нашої країни, адже такі надскладні операції потребують кропіткої й злагодженої роботи на всіх етапах.

Лише за три місяці цього року в 19 медичних закладах України виконали 131 органну трансплантацію. Залишається вищою частка пересадок від померлого донора – 67% (33% – від живого). Це співвідношення є важливим показником дієздатності і розвитку системи трансплантації.

Найбільше органних трансплантацій проведено у Перше медичне об’єднання Львова (39), Національний Науковий Центр хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова (23) та Інститут серця МОЗ України (15).

Також 10 центрів трансплантації провели у першому кварталі 109 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин, з них 14 – дітям.

Найбільше пацієнтів отримали таку медичну допомогу в Черкаський клінічний онкологічний центр (18), Київський міський центр нефрології та діалізу (18) та Національний інститут раку (18). Ці три медичних заклади виконують найскладніші алогенні трансплантації від неродинного донора – найбільше таких пересадок (7) виконано в НДСЛ Охматдит.

Пресслужба Черкаської ОВА за інформацією МОЗ України

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.