Черкащина – перша область, де розробили ландшафтне планування територій

2122Перспективне планування з метою поліпшення та відновлення ландшафтів за принципами сталого розвитку запроваджуватимуть на Черкащині. Так область стала пілотною в Україні, де на практиці апробовуватимуть такий вид планування при здійсненні економічної діяльності.

Ландшафтне планування є інструментом виявлення конфліктів природокористування та оцінки механізмів для їх пом’якшення. Така діяльність, з одного боку, має на меті збереження природи, а з іншого – керування ландшафтом.  У перспективі таке планування виходитиме на національний та транснаціональні рівні.

Модельним регіоном обрали Черкащину як центральну область України. В її межах відповідними територіями стали Канівський район та Степанецька сільська рада. 

Ландшафтна програма Черкаської області є комплексною основою для екологічно виважених управлінських та інвестиційних рішень, – додає головний архітектор Черкаської області. – За німецькими підходами провели зонування модельної території за категоріями «збереження», «розвиток» та «поліпшення». Окрім констатації маємо і науково виважені рекомендації щодо поліпшення стану справ.

Ландшафтну програму надалі використають і врахують в розробці схеми територіального планування області, що принесе відчутну користь Черкаській землі та їх жителям.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *