Агрометеорологи прогнозують високий врожай хліба на Черкащині

озимина пшеницяОсобливістю цьогорічної весни був дещо знижений температурний фон та часті дощі. Прохолодна, порівнюючи з останніми роками погода, хоч і затримала посадку та висадку сільгоспкультур, проте була вкрай сприятливою для формування врожайності озимих хлібів. При цьому пізні заморозки та дощі в період цвітіння абрикос та персиків, можуть залишити негативний слід у формуванні їх урожайності.

Періодичні дощі підтримували оптимальну вологозабезпеченість посівів на більшості площ та сприяли розвитку сільгоспкультур. Тому наразі проблем із вологою на полях Черкащини немає, зазначають метеорологи.

Густота озимих культур скрізьсформувалась добра, а оптимальна кількість вологи у період максимального вологоспоживання озимими хлібами стануть гарантом високого врожаю.

Враховуючи стан посівів, запаси продуктивної вологи в ґрунті, очікувані погодні умови надалі та згідно з агрометеорологічними розрахунками, урожайність озимих культур у 2021 році в Черкаській області очікується висока. Пшениці – 53 ц/га, жита – 31 ц/га, ячменю – 48 ц/га. Валовий збір, з урахуванням засіяних площ очікується на третину більше минулорічного.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *