Абсолютна більшість українців підтримують єдину державну мову

1-ukrainochka20-31fddc8e69df68e5de4ec54c990f44d3_iАбсолютна більшість українців (83%) підтримують думку про те, щоб українська мова була єдиною державною мовою в Україні.

Про це свідчать дані шостого загальнонаціонального опитування щодо мовного питання в Україні, передає osvita.ua.

Так, на ставлення до статусу мови різко вплинуло безпрецедентне єднання суспільства на тлі війни.

«Така думка домінує в усіх макрорегіонах, вікових та мовних групах. З іншого боку за надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7%. У мирний час за надання статусу державної російській мові традиційно виступали мешканці півдня та сходу. Але навіть у цих регіонах таких було лише третина, а сьогодні їх кількість зменшилась майже вдвічі», – йдеться у презентації результатів опитування.

Також в Україні спостерігається стала динаміка зростання кількості людей, які вважають українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Натомість російська мова за 10 останніх років втратила з 42% до 20%.

Щодо мови в побуті, то опитування констатувало стале зменшення російськомовного сегменту українців: у 2012 таких респондентів було близько 40%, наприкінці 2021 – 26%, а на початку війни – 18%. Натомість «перетік» російськомовних відбувається у сегмент «двомовних» (з 15 до 32%).

Окрім того, результати опитування засвідчили, що, на думку більшості українців, ніяких проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує.

«Важливо, що тези про наявність проблеми у мовній сфері є популярними не серед російськомовного населення, а саме у західних регіонах, де українська домінує в усіх сферах», – зауважили автори дослідження.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.