6 січня 2021 року: свято, прикмети та День ангела

3affdcaec72ab4d342dfe70701c86430_новый размерСьогодні Різдвяний святвечір у християн. У народі його також називають “коляда”. Святвечір – навечір’я Різдва Христового, останній день Різдвяного посту. У Різдвяний святвечір до “вечірньої зірки”, тобто до вечірніх співів за Богослужінням “Волхви із зіркою подорожують”, нічого не їли і навіть не сідали за стіл. З появою ж на небі першого зірки, яка сповістила колись волхвам про народження Спасителя, можна було починати святкувати, інформує ТСН.

Головна кулінарна подія Різдва – це вечеря в святвечір. Наші предки в переддень Різдва обов’язково клали на стіл жмуток свіжого сіна – на згадку про ясла, в яких народився Ісус. Стіл накривали білосніжною скатертиною і розставляли на ньому дванадцять страв – за кількістю апостолів – і всі страви були пісними.

За релігійним календарем сьогодні 6 січня віряни святкують переддень Різдва, Святвечір. Це день, коли люди ходять по домівках і виконують колядки на щастя. Цього дня завершується Пилипівський піст, який починався 28 листопада.

Святвечір вважався насамперед сімейною вечерею. Коли в домі панували мир, спокій і злагода, а все горе і печалі віддавалися забуттю.

Щойно на небосхилі з’являлася перша передвечірня зірка, всією родиною сідали за, як казали, багатий стіл. Він дійсно був багатим — з дванадцяти різноманітних пісних страв, а звідси й назва “багата кутя” чи “багатий Святвечір”.

Також, у Святвечір влаштовують колядування – діти і молодь ходять по вулицях, стукають у всі двері, славлять піснями Христа і бажають щастя господарям. За це дітлахам дають цукерки, маленькі подарунки або гроші.

Обряд колядування має ще дохристиянські коріння, коли наші пращури вшановували Сонце святом Коляди. Коли приходять колядники, важливо першим до хати впустити хлопця. Згідно зі звичаєм, він принесе в домівку мир та добробут.

У Святвечір необхідно вийти на вулицю і подивитися в небо. Якщо побачити зірку, що падає, і загадати бажання, то воно обов’язково здійсниться.

Також, цього вечора вшановують померлих родичів: ставлять для них кутю та узвар на підвіконня.

День ангела святкують: Євгенія, Микола, Сергій, Любов, Марат.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *