54% населення Черкащини – жінки. Цікава статистика про жінок нашого краю

жінка підприємець8 березня – це чудова нагода привітати всіх жінок та відзначити їх роль в родині, суспільстві, економіці. На території Черкаській області за оцінкою проживає 643,2 тис. жінок.

Примітно, що жінки в чисельності населення мають чисельну перевагу (54%), тобто на 1000 чоловіків припадає 1172 жінки. Середній вік жіночого населення Черкащини складає 46 років.

Радість материнства відчули 85% жінок області. Середній вік матері при народженні дитини складав 28 років. Більшість шлюбних пар обмежуються народженням однієї дитини.

Сучасна жінка бере активну участь у всіх сферах життя суспільства: економічній, політичній, соціальній, громадській. На підприємствах, в організаціях та установах області у 2020р. працювали 113 тис. жінок, або 55% від загальної чисельності працівників області.

Більшою мірою жіноча праця використовувалась в установах охорони здоров’я, де питома вага жінок складала 81% від загальної чисельності працівників, закладах освіти – 79%, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 77%, функціонуванні бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – 74%.

Середньомісячна заробітна плата жінок у 2020р. рівнялась 9071 грн, що становить 85% від розміру середньомісячної заробітної плати чоловіків.

У загальній кількості пенсіонерів всіх категорій жінки Черкащини становлять 62%. Середній розмір призначеної місячної пенсії (з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог) пенсіонерів-жінок, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду області, на 16% менше ніж у чоловіків.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *