100 днів спротиву: як Черкащина призвичаюється до життя в умовах війни

photo_2022-06-03_13-45-48З перших днів воєнного стану економіка Черкащини, як і інших тилових областей, розпочала перехід на воєнні рейки. Детальніше про ситуацію розповів начальник Черкаської обласної адміністрації Ігор Табурець на спільній пресконференції із керівниками правоохоронних органів області.

Щодо безпеки. Ситуація в області контрольована. Центри комплектування на Черкащині в цілому успішно справляються зі своїми завданнями з відбору, мобілізації та комплектуванню ЗСУ. Комплектування забезпечується як за рахунок жителів Черкащини, так і з числа внутрішньо переміщених осіб, що прибули в область. Останніх мобілізовано вже близько 500 людей.

Як зазначив очільник області, аграрії Черкащини завершили весняну посівну. Загалом під урожай-2022 засіяли близько 1,2 млн га. Це на рівні минулого року.

Щодо економічного фронту – Черкащина працює в тилу. Так, за січень-травень до державного та місцевих бюджетів області надійшло 8,2 млрд грн податків і платежів (+23% приріст). До обласного бюджету надійшло 585,9 млн грн. Затверджене завдання з надходжень до загального фонду виконано на 104,6%.

Від початку війни область мала новий виклик – прихистити жителів регіонів, де тривають бойові дії. І Черкащина успішно виконує це завдання.

Натепер є тенденція до зменшення кількості нових внутрішньо переміщених людей. Частина внутрішньо переміщених осіб повертаються на звільнені території. Приміром, за вчора прибули близько 500 людей. А вибули майже 700. Натепер в області майже 118 тис. нових жителів.

Окрім того, Черкащина стабільно допомагає областям, що постраждали в результаті бойових дій. Якщо говорити про централізовані відправлення, то йдеться вже про понад тисячу тонн. Черкащина відправляє продовольство, будівельні матеріали.

Як підсумував начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, на сьогодні область стабільно працює і підтримує Збройні Сили України.

За інформацією пресслужби Черкаської ОВА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.