Щодо спрощення механізму стягнення аліментів

Смілянська ОДПІ нагадує, індексація грошових доходів провадиться відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (із змінами) (далі — Порядок).
Пунктом 104 Порядку, зокрема, визначено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, здійснюється з місяця, в якому призначено аліменти.
Згідно з документом мінімальний розмір аліментів на дитину підвищено з 30 % до 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тепер для дітей до 6 років прожитковий мінімум з 1 травня становить 1 426 грн, а з 1 грудня —1 492 грн. Відповідно мінімальні аліменти для малюків становлять 713 грн з травня і 746 з грудня. Для дітей віком від 6 до 18 років прожитковий мінімум з 1 травня становить 1 777 грн, а з 1 грудня — 1 860 грн. Мінімальні аліменти для дітей такого віку становлять 888,5 грн з травня і 930 з грудня.
Окрім того, впровадження закону спростить механізм ухвалення судового рішення щодо стягнення аліментів і унеможливить вірогідність затягування справи. Стягувач аліментів отримає право вимагати стягнення аліментів у розмірі на одну дитину — однієї чверті, на двох дітей — однієї третини, на трьох і більше дітей — половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Ще одне нововведення — цей документ визнає аліменти власністю дитини (раніше було прописано, що вони належать тому, з ким живе дитина).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *