Попередити захворюваність на кір

Всесвітня організація охорони здоров`я прогнозує підйом захворюваності на кір в Україні у 2017 році. Кір – висококонтагіозна інфекційна хвороба, для якої характерна сезонність і періодичність підйомів захворюваності кожні  6-7 років.
За 4 місяці поточного року в Івано-Франківській, Одеській та Київській областях зареєстровано понад 300 випадків кору. В Черкаській області – 1 випадок.
Кір – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів або очі від хворої кором людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі. В основному на кір хворіють не щеплені діти а також підлітки й дорослі, які раніше не хворіли кором та не отримали вакцинацію .
Основним профілактичним засобом проти кору є вакцинація.
Згідно діючого календаря щеплень в Україні, вакцинація проти кору  проводиться комбінованою вакциною КПК (одночасно проти кору, епідемічного паротиту, краснухи) у віці 12 місяців, друге щеплення – у 6 років.
Через недостатнє надходження вакцин, діти нашого міста мають низький рівень охоплення щепленнями проти кору. Станом на кінець  1 кварталу 2017 року лише 10,8 % дітей першого року життя, 46,6% дітей віком 2 роки і старше, 30,4% дітей 6 років, 36% дітей 7 років і старше охоплено щепленнями проти кору. Проте епідблагополуччя забезпечує лише 95 % охоплення дітей щепленнями
Враховуючи низький прошарок щеплених на кір, який не може сприяти благополучній епідемічній ситуації з кору, погіршення епідситуації з кору в сусідніх областях є  високою  загрозою  завезення хвороби до міста .
Сьогодні в дитячій поліклініці в наявності 520 доз вакцини КПК. Тож, аби запобігти появі захворювань кором не щеплені діти запрошуються на вакцинацію.

Раїса Маркова,

лікар кабінету здорового способу життя

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.