Вишиваю тільки квіти. Світ захоплень

Зоя Андріївна все життя сповідує безмежну любов до квітів. Має аж три хобі, і всі вони – від захоплення квітками. Жінка їх не тільки вишиває, а й вирощує та полюбляє фотографувати у їх різнобарв’ї свою родину, друзів та знайомих, всіх, хто завітає до її гостинного дому. Все подвір’я потопає у ніжно-веселкових кольорах. Тільки 600 сортів тюльпанів вирощує.
– У кожного є якась своя струна, – говорить вишивальниця. – А у мене вона одна. Це квіти.
Вони в неї в кімнаті красуються у вазах і на вишитих подушках теж. Подушок колись було з півсотні, залишилося менше, бо розібрали на подарунки сестри, куми, хрещеники, родичі та друзі, бо квітка – це завжди неповторно, а вишита квітка ще й колоритно та ексклюзивно.
Дивлячись на її роботи, цю жінку уявиш вчителькою чи медсестрою, обов’язково з гуманітарним фахом. Ті, хто не знає Зою Андріївну, ніколи навіть і не подумають, що вона все життя пропрацювала електрозварником у цехах машинобудівного заводу. Здобувати професію чоловічу для дівчат післявоєнних років було справою патріотизму. Та Зоєю Андріївною керували не тільки ці почуття, а власний характер – запальний, відважний, непосидючий, цікавий.
Народилася і виросла майстриня у Смілі, у самому центрі міста, тут живе і сьогодні. Талант до вишивання передався по батьківській лінії, вишивали його мама, бабуся і тітка. По татовій лінії всі в родині рукодільниці, а по маминій – медики.
Свого майбутнього чоловіка Зоя зустріла у зварювальному цеху, де він пропрацював 44 роки. У 1965 році одружилися. Весільну сукню майстриня шила собі сама, як і весільне вбрання нареченого. Подружжя в любові і злагоді виховали двох синів, Антона і Родіона. Дуже пишаються своїми дітьми і внуками.
Коли Зоя Андріївна вийшла на пенсію, то вишиванню почала присвячувати чи не весь свій час. З невеличкої кімнатки зробила собі майстерню, тут, у тиші і спокої, народжуються під пильним оком і верткою голкою чудові квіти.
Її вишиванки випромінюють тільки світло, пахощі троянди, вмитої ранковою росою, де кожна пелюстка бринить піснею.

(З альбому «Сміла квітуча моя»)

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.