100 відомих людей Сміли. Ігор ЄДНЕРАЛ

Ігор Єднерал плекав творче ставлення до праці

Єднерал Ігор Михайлович народився 12 травня 1932 року на ст. Єгоршино Артемівського району Свердловської області. Із 1936 по 1941 рік сім’я проживала у м. Малоярославець Московської області.
У зв’язку із початком Великої Вітчизняної війни І.М. Єднерал разом із батьками був евакуйований у Казахстан. У 1943 році сім’я переїхала до м. Ухта Комі АРСР, де у 1950 році він закінчив середню школу зі срібною медаллю. У 1950–1952 роках навчався у Московському верстатобудівному інституті на механіко-технологічному факультеті. Однак у 1952 році, у зв’язку із одруженням, перевівся до Ленінградського політехнічного інституту, який закінчив у 1956 році і отримав спеціальність інженер-механік.
У 1956–1959 роках за направленням працював старшим конструктором Кам’янського машинобудівного заводу Черкаської області, а у 1959–1967 роках він головний інженер Кам’янського машинобудівного заводу. У 1967 році І.М. Єднерал переведений на роботу головним інженером Селіванівського машинобудівного заводу у селищі Червона Горбатка Володимирської області, де і працював до 1971 року, а у 1971–1973 роках він був директором Селіванівського машинобудівного заводу.

У 1973 році І.М. Єднерал призначений директором Смілянського машинобудівного заводу Черкаської області. Тут він зарекомендував себе технічно грамотним спеціалістом, який уміє вирішувати складні виробничі завдання. Він створив у трудовому колективі творче ставлення до праці, постійно забезпечував виконання планів виробництва продукції.
І.М. Єднерал приділяв велику увагу науковій організації праці, культурі виробництва, організовував роботу з технічного переоснащення всього підприємства, безпосередньо керував здійсненням заходів щодо розширення виробництва та покращення соціально-побутових умов праці робітників. Він є автором статей у технічних журналах, має три авторські свідоцтва про винаходи.
У 1983 році І.М. Єднерал був переведений на роботу до Москви на посаду заступника міністра машинобудування товарів для легкої і харчової промисловості та побутових приладів Міністерства харчового машинобудування.
За період своєї трудової діяльності І.М. Єднерал побував у відрядженнях за кордоном, зокрема 1964 року – в Італії, 1965 року – у ФРН, 1967 року – у НДР. Він вивчав передовий досвід на підприємствах галузі, проводив закупівлю обладнання, був стендистом радянської виставки досягнень народного господарства.
Ігор Михайлович активно займався громадською діяльністю. У 1965–1967 роках він член Президії Черкаської обласної ради професійних спілок, із 1974 року неодноразово обирався депутатом Смілянської міської ради депутатів трудящих, а із 1973 року – член Смілянського міського комітету КПРС.
І.М. Єднерал разом із дружиною Діаною Андріївною виховали та дали путівку в життя двом дочкам – Діані та Вікторії.
Держава високо оцінила успіхи, досягнення та заслуги Ігоря Михайловича. Він нагороджений медаллю «За трудову доблесть (1966 р.), ювілейною медаллю «За доблесну працю на честь 100-річчя з дня народження В.І. Леніна» (1970 р.), орденом «Знак Пошани» (1971 р.), орденом Трудового Червоного Прапора (1976 р.).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.