Підкорювачі повітряних зміїв

Перше місце в обласних змаганнях з повітряних зміїв та ракетомодельного спорту серед учнівської молоді виборов Сергій Бондаренко – вихованець гуртка конструювання повітряних зміїв Будинку дитячої та юнацької творчості, шестикласник школи №2. Вони відбулися на аеродромі у Черкасах до Дня космонавтики. Повітряних зміїв тут запускали команди з різних куточків Черкаської області в таких класах моделей: «Міні-змій», «Плоский змій», «Коробчастий змій», «Змій-потяг», «Експериментальний змій».
Керівник гуртка конструювання повітряних зміїв Будинку дитячої та юнацької творчості Євгеній Калініченко розповів, що змагатися було дуже важко, несприятливі умови створювали холодна дощова погода та вітер. Повітряні змії цього не люблять. Але юні спортсмени були наполегливі, вперті, терплячі. Наставник Сергія Бондаренка вважає, що хлопець впорався із завданнями дуже добре. Він займається у гуртках технічної творчості третій рік, не так давно зацікавився ще й повітряними зміями.
Загалом смілянський БДЮТ представляла команда з трьох юних спортсменів. Нашим дебютантам на подібних змаганнях довелося боротися з неодноразовими учасниками всеукраїнських та міжнародних змагань. Усі моделі повітряних зміїв вихованці Євгенія Калініченка зробили власноруч. А у їх суперників були в основному імпортні і недешеві.
Переможних очок смілянам додав ще і їхній власний винахід – саморобний «листоноша», який доставляє вантаж до повітряного змія. Хлопці розповіли, що вони були єдині, у кого ця система добре працювала та піднімала вантаж метрів на сто. Кожна доставка вантажу – це плюс десять очок до результату.
– Результат, який ми отримали на змаганнях, дає надію займатися далі. Ми побачили, на чому літають інші, є орієнтири, куди рухатися. Уже є ідеї, як покращити «листоношу». Будемо удосконалювати змії-потяги, це повітряний змій, до якого чіпляється хвіст – до 90 елементів зміїв. Ми подивилися, як це робиться, з’явилося розуміння, на чому зосередитися і чого прагнути.
Окрилені успіхом і оптимістично й рішуче налаштовані на подальші перемоги, смілянські майстри повітряних зміїв упевнені, що наступного року їх результати на змаганнях будуть ще серйознішими.

Дитяча інформаційна 
агенція «Позитив» БДЮТ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *