Зимові погрози: цього тижня на Черкащині очікується вторгнення холоду

Погода-6Початком зими вважається дата переходу середньодобової температури через 0º в бік зниження. На Черкащині, зазвичай, цей перехід спочатку нестійкий. «Зимові погрози» повторюються і частішають, починаючи з початку другої декади листопада, в середньому, 29 листопада. Саме цю дату і вважають на Черкащині початком Зими, інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Наразі, антициклон зі сходу продовжує формувати на Черкащині теплу, як для цього часу та суху погоду. Температурний фон на 5-6º вище норми. Антициклональна циркуляція поширюється до великих висот, тому “зрушити” такий атмосферний центр непросто.

У найближчі дві доби характер погоди погоди суттєво не зміниться. Більш тепле повітря, що надходить із південними вітрами сприяє утворенню адвентивних туманів, особливо після заходу сонця. Температура вночі 1º морозу – 4º тепла, вдень 4 – 9º тепла.

У другій половині тижня погода зміниться. Вже увечері 21 листопада, майже на тиждень раніше звичайних строків, у наш регіон пошириться холодне повітря з районів північних морів. Першими вторгнення холоднечі у супроводі рвучкого вітру відчують Золотоніський та Черкаський райони. 

До кінця місяця нічні температури 3-8º морозу вдень близько 0º. На річках області поступово з’являтимуться перші льодові явища. 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *