Зростання захворюваності на COVID та грип прогнозується на кінець січня та початок лютого

У Черкаській області очікується зростання рівня захворюваності на ковід та грип прогнозується на кінець січня – початок лютого.

Про це журналістам телеканалу «Інтер» повідомив генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Володимир Папач.

Збільшення кількості хворих на COVID-19 відбувається через низький рівень вакцинації населення.

«У нашій області 60% жителів не щеплені від коронавірусної хвороби. Тож умови для колективного імунітету не створено, і вірус активно циркулює», – зазначив Володимир Папач.

Головний державний санітарний лікар області закликає черкащан вакцинуватися від COVID-19 і наголошує:
«Вакцинація – це єдиний безпечний та ефективний спосіб захиститися від тяжкого перебігу та ускладнень коронавірусної хвороби».

Утім ковід – не єдиний вірус, з навалою якого може незабаром зіштовхнутися область.

Вірусологічною лабораторією обласного центру контролю та профілактики хвороб проводиться дослідження зразків хворих. У половини інфікованих виявлено грип із агресивним штамом.

«52% – це грип типу А, 12% – це вірус SARS-Cov-2, який, як відомо, є збудником гострої коронавірусної інфекції, і 34% – це віруси , які є збудниками інших респіраторних інфекцій», – розповідає Володимир Папач.

Сплеск захворюваності обов’язково буде, переконаний головний державний санітарний лікар області. І, можливо, доведеться зіштовхнутись з епідемією грипу, яку очікують наприкінці січня, на початку лютого.

«Найефективнішим методом профілактики грипу, як і ковіду, є вакцинація», – наголошує Володимир Папач.

Проте, за його словами, важливо також не нехтувати елементарними заходами з профілактики інфікування як COVID-19, так і іншими гострими респіраторними інфекціями.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.