Значна частина переданої громадам землі вже у приватній власності

Півненко5-816x496Про це повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак під час робочої наради відомства. За його словами, землевпорядна служба ретельно перевірятиме законність ухвалених рішень органами місцевого самоврядування щодо розпорядження землями, адже за менше як пів року, коли землі передали в комунальну власність громад, виявлено значні порушення.

Кожна територіальна громада має офіційний сайт, де обов’язково мають бути оприлюднені проекти й рішення сесій, поіменне голосування.

Начальник землевпорядної служби області навів факти виявлених порушень, зокрема, коли ще не зареєстровано право комунальної власності в Реєстрі речових прав на нерухоме майно, а вже є рішення щодо розпорядження цією ділянкою. Також надають в оренду по 28 га, 40 га й по кілька разів в одні руки для городництва, щоб не проводити аукціони. Такі факти свідчать про лобіювання інтересів певних сільгоспвиробників, які насправді засівають ці землі пшеницею чи кукурудзою, а не вирощують городні культури. Це здійснюється всупереч законодавству.

Голови територіальних громад Черкащини, депутати мусять бути зацікавленими в наданні більшої частини землі в оренду, оскільки кошти за це йтимуть у місцевий бюджет для розвитку територій, на відміну від приватних земель.

Державні інспектори цьогоріч вже провели 296 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування. За результатами перевірок встановлено 220 порушень. Проведено 75 розрахунків розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму 877,7 тис. грн, із яких добровільно сплачено 683 тис. грн, що становить 77%, повідомили в обласному управлінні Держгеокадастру.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *