Жителям роз’яснили питання припинення та поновлення договору оренди землі

269730398_4701197246638112_8650121067108682908_n21 грудня головний юрист Смілянського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Сокол спільно з начальником відділу «Звенигородське бюро правової допомоги» Ольгою Винарською провели лекцію в приміщенні Озірнянського старостинства на тему: «Припинення та поновлення договору оренди землі».

Олена Сокол роз’яснила, що, умова про поновлення договору має бути передбачена самим договором. При цьому, забороняється вказувати таку умову в договорах, що стосуються оренди земель комунальної та державної власності, крім випадків якщо на таких земельних ділянках розташовані будівлі або споруди, що перебувають у власності користувача або набувача права користування земельною ділянкою.

Поновити договір оренди за мовчазною згодою можливо лише у разі наявності такої можливості в договорі оренди землі. При цьому укладати додаткову угоду більше не треба, пролонгація відбуватиметься автоматично. Нові положення не поширюватимуться на договори, укладені до набрання чинності Закону.

Скористатись своїм право на відмову у поновленні договору оренди землі, може кожна зі сторін, звернувшись до державного реєстратора не пізніше, ніж за місяць до закінчення договору.

При цьому, відповідно до положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» звернутись із такою заявою сторона може у будь-який час до закінчення договору оренди землі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.