Жителям Черкащини нагадують про права та переваги легального працевлаштування

З початку року на Черкащині за результатами роботи працівників ДФС у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення роботодавці додатково уклали понад 4 тис. трудових угод з найманими працівниками.

Що необхідно знати про свої права? 

  • Розмір мінімальної заробітної плати у 2018 році 3723 грн.
  • Розмір мінімального єдиного соціального внеску 819,06 грн.
  • Офіційне працевлаштування це: стабільність отримання зарплати, фіксований робочий день, обов’язкові вихідні та виплати за понаднормову роботу, оплата лікарняних і декретних, страховий стаж і пенсія, виплати при звільненні.
  • Навіть працевлаштування з виплатою передбаченого законом мінімуму обмежує працівника у доступі до соціальних гарантій

Приклад 1: Двадцятивосьмирічний К. 5 років працює офіційно і отримує мінімальну зарплату (2018 року 3723 грн. на місяць) та ще 3000 грн. щомісяця отримує у «конверті». Зважаючи на те, що роботодавець утримує та перераховує податки з мінімальної заробітної плати, а не з усієї суми доходу та єдиний внесок розраховує (у 2018 році) з 3723 грн. а не з 6723 грн., громадянин К. може розраховувати лише на мінімальний розмір лікарняних (2233,80 грн. на місяць у 2018 році), відпускних (з мінімальної зарплати) та на мінімальну пенсію (1435 грн. на місяць у 2018 році).

Приклад 2: Пятидесятидев’ятирічний Н. повсякчас офіційно отримував мінімальну зарплату із щомісячною доплатою у «конверті». Зараз він має лише 24 роки страхового стажу. Н. наступного року планує вихід на пенсію, а для отримання пенсії за законом, йому потрібно мати 26 років страхового стажу. На сьогодні Н. розглядає два варіанти: отримання державної допомоги (1435 грн. на місяць у 2018 році) замість пенсії за відсутності відповідного страхового стажу, та можливість «докупити» два роки страхового стажу, скориставшись правом на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Якщо Н. укладе у 2018 році договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування на два роки з одноразовою сплатою повної суми єдиного внеску за два роки, він зобов’язаний сплатити у 10-ти денний термін з дня укладення такого договору або 39314,88 грн. (у разі сплати ЄСВ за попередній період з застосуванням коефіцієнта 2), або 19657,44 грн. (у разі сплати ЄСВ наперед).

Також радимо прочитати за темою коментар «Для оформлення пенсії 20-річному непрацюючому студентові потрібен стаж та сплата ЄСВ»: goo.gl/DJeYaq

За інформацією Головного управління ДФС у Черкаській області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *