Жителів Черкащини просять викликати медиків швидкої допомоги лише в екстренних випадках

швидкаМедики екстренки Черкащини звертаються до жителів із проханням викликати швидку свідомо та тільки в екстрених випадках.

Зважаючи на те, що зараз знову збільшується кількість випадків захворювань коронавірусом, люди починають більше панікувати і частіше викликати швидку, але не звертаються до сімейного лікаря. Зараз багато пацієнтів викликають швидку на ситуації, які не входять до компетенції швидкої. Бригади працюють з наднавантаженням, практично без заїзду на станції.

Медики просять громадян зрозуміти, перший день хвороби і підвищення температури не є приводом для виклику швидкої. Якщо людина хоче, щоб її «послухали», щоб їй назначили лікування – саме час звернутися до сімейного лікаря.

В інших областях по 12-15 «ковідних» бригад, в Черкаській – їх близько 40-ка. Але й ця кількість бригад екстренки не встигає виїхати до всіх пацієнтів, бо більшість із них не хоче розуміти різницю між невідкладними станами і сімейною медициною.

Медики швидкої не назначають лікування. Вони госпіталізують пацієнтів у важкому стані, відповідно до закону та наказу МОЗ. В інших випадках бригади екстренки не можуть шпиталізувати пацієнтів просто за їхнім бажанням.

Тож із запитами «здається, в мене підвищується температура», «кашляю третій день», «недобре почуваюсь» медики просять звертатися до сімейного лікаря, з яким Ви заключили декларацію або ж до чергового лікаря, повідомила Ірина Назарок, речниця обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *