Жителям Черкащини нагадують, як не стати жертвами шахраїв

Дільничні офіцери поліції, поліцейські офіцери громад та інші співробітники територіальних підрозділів поліції Черкащини проводять профілактичні заходи з громадянами.

Правоохоронці роз’яснюють та попереджають про види шахрайства та як від них захиститися, а також роздають тематичні листівки та буклети.

Зокрема, не слід довіряти стороннім особам, які телефонують від імені банку та повідомляють, що ви виграли приз або вам призначено грошову допомогу. Також слід бути обережним, якщо невідомі називаються співробітниками банку та просять вказати дані картки чи інші персональні дані – банки ніколи не вимагають від клієнтів конфіденційну інформацію.

Також, правоохоронці застерігають громадян від фішинг-шахрайства – для цього здійснюйте операції продажу чи купівлі в он-лайн лише на перевірених сайтах, не переходьте за підозрілими посиланнями та не вводьте дані своєї картки на підозрілих ресурсах.

Крім того, поліцейські нагадують особам похилого віку, як діяти у разі, якщо до них телефонують невідомі та повідомляють, що родич нібито потрапив в ДТП і потребує грошей для термінової операції. В таких випадках слід насамперед зв’язатися з родичем, про якого йдеться, а також повідомити про шахрайство до поліції. У жодному разі не вказуйте стороннім особам вашу адресу та не передавайте їм гроші.

А щоб убезпечитися від шахрайства під час купівлі в Інтернеті, обирайте варіанти з післяплатою, натомість, уникайте ситуацій, в яких продавець вимагає здійснити передоплату за товар чи послугу.

Не дозвольте себе ошукати!

Сектор комунікації поліції Черкаської області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.