Жителі Черкащини стали менше хворіти на гострі кишкові інфекції

гострі кишкові інфекціїЗа результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції, який здійснює ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з 4 до 10 серпня в області зареєстровано 67 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції, на 9,5% нижче, ніж за аналогічний період минулого року  та на 9% ніж за минулий тиждень.

Найвищі показники у Катеринопільському, Тальнівському, Жашківському, Драбівському та Канівському районах, а також у Черкасах, Ватутіно та Смілі.

В структурі зареєстрованих гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології складали 35 випадків (52,2%), гастроентероколіти невстановленої етіології – 22 випадки (32,8%), сальмонельоз – 10 випадків (15,0%).

За тиждень виявлено 4 хворих на гастроентероколіти ротавірусної етіології, зокрема в м. Черкаси – 2 випадки, м. Сміла та Городищенському районі по 1 випадку. Вцілому захворюваність у порівнянні з аналонічним періодом минулого року знизилась. Протягом 32-го тижня 2018 року в області захворювань на шигельоз та вірусний гепатит А не виявлено.

За звітний період зареєстровано 65 вогнищ гострих кишкових інфекцій. Лабораторним центром у вогнищах досліджено досліджено 26 проб питної води, 240 змивів з об’єктів навколишнього середовища, обстежено 21 контактну особу, результати негативні. Також було досліджено 41 пробу харчових продуктів, 2 проби з позитивним результатом на сальмонеллу. 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *