У Черкаській області зареєстровано третій цьогоріч випадок захворювання на ботулізм — у 34-річної жительки Черкас після вживання в’яленої риби, виготовленої в домашніх умовах, якою її пригостили друзі. Про це інформує Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Симптоми отруєння у хворої з’явилися вже за кілька годин після вживання зараженого продукту.
У стані середньої важкості швидкою медичною допомогою потерпілу ушпиталили. Того ж дня їй ввели протиботулінічний гептавалентний антитоксин. Наразі жінка на лікуванні у відділенні реанімації та інтенсивної терапії, епідрозслідування триває.
Ботулізм – це харчове отруєння, що характеризується ураженням нервової системи та може закінчитися смертю.
Перші симптоми захворювання можуть виникнути вже за дві години після споживання зараженої їжі. Але найчастіше вони проявляються через 12–24 години. Бувають випадки, коли ознаки хвороби виникають і значно пізніше — наприклад, на четверту добу.
Симптоми ботулізму:
❗️ порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети, двоїння в очах, «сітка» перед очима;
❗️ сильно виражена сухість у роті;
❗️ важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або зникає);
❗️ підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
❗️ запаморочення;
❗️ короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
❗️ ураження м’язів шиї та кінцівок.
У важких випадках людину турбує відчуття нестачі повітря, важкість у грудній клітці, розвивається дихальна недостатність.
Аби вберегтись від захворювання, фахівці Центру рекомендують:
✅ не вживайте копчену, солену, в’ялену рибу домашнього приготування;
✅ не купуйте домашні консерви, а також м’ясні та рибні продукти «з рук» на вулицях та ринках;
✅ не споживайте домашні консерви, що мають давній термін чи неналежно зберігалися.
Усі хворі на ботулізм, незалежно від клінічної форми захворювання, підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків – вчасного введення протиботулінічного антитоксину.
Залишити відповідь