Збитки, завдані довкіллю через забруднення Тясмину – понад 6 мільйонів гривень

104432258_1346191102243434_3698969466277877817_n16 червня на звернення громадян щодо замору риби в річці Тясмин в районі села Нечаївка Черкаського району, спеціалісти Державної екологічної інспекції спільно з працівниками Черкаського рибоохоронного патруля обстежили берегову лінію.

Замор риби виявили лише в районі с. Нечаївка, інформує начальник управління екологічного нагляду Олександр Позняков.

Проби поверхневої води річки Тясмин взяли в районі села Нечаївка біля автомобільного мосту та у каналі річки Тясмин. Також на перевірку взяли проби води в районі автомобільного мосту с.Степанки, в місці скиду смілянського КП «ВодГео» та на 1 км вище скиду КП «ВодГео».

Концентрація розчиненого кисню становила від 0,6 до 3,9 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/дм3), температура води 28-30 °С.

За результатами досліджень зафіксовано великий вміст хімічного споживання кисню, азоту амонійного і фосфатів у воді в районі автомобільного мосту с. Нечаївка, автомобільного мосту с. Степанки та в місці скиду КП «ВодГео» м. Сміла.

Ймовірною причиною загибелі риби може бути дефіцит розчиненого у воді кисню, висока температура навколишнього середовища та води, а також забруднення води речовинами, що окислюються.

Розрахований розмір шкоди завданої довкіллю внаслідок загибелі риби склав 6 127 360 грн.

Державна екоінспекція Центрального округу направила листи органам місцевої влади щодо заходів для упередження загибелі водних живих ресурсів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *