Збереження пам’ятки архітектури: прокуратура через суд зобов’язала укласти охоронний договір

Реагуючи на схвильованість громади Черкас щодо можливого руйнування та навіть знищення одним із забудовників міста пам’ятки архітектури – «Житловий будинок пристава Табачнікова (особняк Вацлава Кринського)», який розташований в історичному центрі м. Черкаси, прокуратурою ще у 2021 році скеровано до суду позовну заяву про зобов’язання власника об’єкта культурної спадщини укласти охоронний договір.

10.07.2023 Черкаський окружний адміністративний суд підтримав позицію прокуратури та задовольнив позов прокурора у повному обсязі.

Наразі власник будинку зобов’язаний упродовж місяця з моменту набрання рішенням суду законної сили укласти з Управлінням культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації охоронний договір на вказану пам’ятку архітектури.

Істотною умовою такого договору є забезпечення особою збереження пам’ятки та підтримання її у належному стані.

Довідково: будинок побудований у 1907 році. Належав черкаському юристконсульту місцевого Сирітського суду польського походження Вацлаву Кринському. У 1910 році – в будинку розмістився Земський банк за адресою Суворівська, 6. До ІІ Світової війни тут знаходився дитячий заклад. За нацистської окупації — окупаційна установа. Після війни була розміщена господарська частина Комітету Державної безпеки. Пізніше — конструкторське бюро.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.