Запрацювала автоматична фіксація порушень габаритно-вагового контролю

ваговий контрольІз жовтня запрацювала автоматична фіксація порушень габаритно-вагового контролю з допомогою майданчиків Зважування-в-русі (WiM). WiM-майданчики підключаються до системи автоматичного нарахування штрафів поступово. Наразі в режимі штрафування працюють 6 майданчиків зважування у русі з 52 існуючих.

Перший автоматичний штраф за перевантаження був накладений за протоколом зважування від майданчика WiM16 на трасі Н-08 Бориспіль – Маріуполь. Розмір штрафу склав 51 тис. грн – максимально можливий за новим законом.

Станом на зараз кількість порушень складає 3-5%. Для порівняння, впродовж 2020-2021 років, коли WiM-майданчики працювали у режимі збору інформації, кількість порушників коливалась в межах 15-20% від загальної кількості транспортних засобів. Напередодні введення автоматичного нарахування штрафів цей показник знизився до 9%. 1 жовтня був зареєстрований історичний мінімум – 3%.

Така статистика свідчить про виконання системою автоматичного зважування у русі своєї основної мети — превенції порушень. У пріоритеті є саме збереження автомобільних доріг від згубного впливу перевантажених транспортних засобів, викорінення цього явища.

Датчики фіксують параметри транспортного засобу — вагу, габарити, швидкість, номерні знаки. Завдяки тому, що система повністю перекриває проїзну частину, обійти її неможливо.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.