Замість російських авторів учні вивчатимуть світові шедеври

підручники книгиМіністерством освіти і науки внесено зміни у програми із зарубіжної літератури в частині вивчення творів російських та білоруських письменників.

Про це інформує osvita.ua.

За інформацією МОН, із змісту програм вилучено твори російських і білоруських авторів. Натомість до програми додано твори зарубіжних письменників відповідно до літературного процесу та з урахуванням вікових особливостей учнів.

Відповідно, до оновленої програми предмета «Зарубіжна література» замість російських, вивчатиметься творчість таких письменників, як Жан де Лафонтен, О. Генрі, Анна Ґавальда, У. Старк, Джон Бойн, Е. Шмітт, Йозеф Рот, А. Гранах тощо.

Також у програму замість творів російських поетів включені шедеври світової лірики (П’єр Ронсар «До того, як любов у світ прийшла…», Р. Бернс «Моя любов…», Й.В. Ґете «До моїх пісень…», Г. Гейне «Коли настав чудовий май…», Адам Міцкевич «Непевність»).

Водночас у шкільному курсі «Зарубіжна література» вивчатимуться твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною – Гоголя, Короленка (за вибором вчителя), твір Булгакова «Собаче серце» (за вибором учнів і вчителя).

У списку творів для додаткового читання (для уроків позакласного читання і уроків резервного часу) залишено для вибору вчителем твори Ільфа і Петрова («12 стільців») та Кузнецова («Бабин Яр»). Також визнано доцільним залишити вивчення творів кримськотатарського письменника Халілова.

Окрім того, із переліку рекомендованих для використання в освітньому процесі вилучено програми «Література (російська та зарубіжна)» та «Російська мова».

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.