Залиште первоцвіти в лісі: громадян закликають не зривати та не купувати первоцвіти

Усі види первоцвітів занесені до Червоної книги, тож вони охороняються Законом. Рідкісними є всі види підсніжників, шафрани, проліски, цикламени, сон-трава тощо.

Про це нагадують у Центральному лісовому офісі.

Як тільки приходить весна і починають квітнути первоцвіти, люди ринуть до цих місць і масово зривають їх як для продажу так і для себе.

Масове збирання ранньоквітучих видів призводить до їх знищення. На території лісів Центрального лісового офісу навесні квітує підсніжник складчастий, черемша, пролісок, ряст, лісовий тюльпан тощо.

Ці тендітні, красиві квіти з легкістю приваблюють браконьєрів і бажаючих заробити.

Задля збереження ранньоквітучих рослин щороку проводиться операція “Первоцвіт”, метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу рідкісних видів рослин. Акція триває до кінця травня. До цієї акції залучаються екоінспектори, працівники територіальних органів Національної поліції та державної лісової охорони, громадські організації.

Торгівля первоцвітами (як продаж так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та правил торгівлі. Правопорушники заплатять штраф від 1700 до 3655 гривень згідно зі статтею 88-1 КУпАП, або 340-510 гривень згідно зі статтею 90 КУпАП.

Також на них чекає конфіскація об’єктів рослинного світу, а також сплата збитків, розрахованих за шкоду, завдану довкіллю.

Також, громадян закликають утриматись від купівлі та зривання первоцвітів. Адже купуючи підсніжники чи інші первоцвіти, ви підтримуєте варварський браконьєрський бізнес.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.