Захоплююча подорож до Полтави

readmsgПісля наполегливої та клопіткої праці душа завжди потребує гарного та веселого відпочинку. От і учні загальноосвітньої школи I-III ст. №16 разом із своїми батьками та вчителями під час осінніх канікул мандрували історичними місцями Полтавщини.
Хоч дорога виявилася неблизькою, та поїздка у чотири години промайнула непомітно, тому що діти співали, влаштували змагання, хто швидше проговорить скоромовки, складали вірші про красу української землі.
Початковою точкою екскурсії стало село Опішне, гончарна столиця України. У цьому надзвичайно гарному селі знаходиться Національний музей – заповідник українського гончарства, заснований ще у 1986 році. На подвір’ї музею розташований Гончарський етнопарк, де представлені просто неймовірні витвори майстрів з усіх куточків України. Діти з захопленням слухали свого екскурсовода, тому що кожна фігура має цікаву історію свого створення та походження. У середині музею діти, батьки та вчителі мали змогу розглянути глиняний посуд, іграшки, картини із глини. Також працівники музею продемонстрували короткометражний фільм «Гончар – чарівник», у якому було показано, як звичайний шматок глини у руках майстра – гончаря перетворюється у глечик, мисочку, чашку. Найбільше дітям сподобалося те, що їм довелося самим спробувати щось виготовити із глини, під керівництвом майстра учні зліпили рибку та маленьке глиняне горнятко. Ці вироби вони забрали із собою додому, щоб похвалитися своїми новими навиками із рідними. Наостанок екскурсовод подарувала усім глиняні півники – свистунці, за повір’ям вони оберігають власника від усього лихого.
Потім вирушили до музею Полтавської битви, адже дуже важливо знати історію своєї держави. Цей музей дуже всіх вразив, тому що сучасні зали музею містять унікальні експонати кінця XVII століття та періоду Північної війни (1700-1721): портрети українських гетьманів, гравюри, медалі, колекція холодної та вогнепальної зброї європейського та східного зразків, особисті речі Петра І. У найбільшій залі музею представлена велична діорама із зображенням останніх хвилин Полтавської битви. На території компактного музейного містечка місце поховання загиблих царських солдатів — Братська Могила (1709 рік — поч. XX ст.), пам’ятник Петру І (А.Адамсон, 1915), Сампсоніївська церква (1856-1907).
Наступною зупинкою став музей авіації та космонавтики, у його шістьох залах представлені ужиткові речі космонавтів, моделі космічних кораблів та їх складові дійові деталі.
Екскурсія Полтавою була дуже насиченою, проте неможливо було оминути музей – садибу І.Котляревського. Знаходиться цей музей у самому серці Полтави. Складається він з батьківської хати поета, повітки, комори та колодязя-журавля. При вході до будинку — погруддя І.П.Котляревського роботи народної художниці України Галини Кальченко. Коли усі зайшли до самого будинку письменника, то ніби поринули у атмосферу тих часів, коли жив і творив свої шедеври І.Котляревський.
Нікому не хотілося залишати чудове місто Полтаву. Наостанок прогулялися Соборною площею міста, по фотографувалися біля пам’ятнику полтавській галушці, споглядали неймовірний краєвид на вечірню Полтаву.
Стомлені, але надзвичайно щасливі та задоволені повернулися додому. Дуже приємно розуміти, що наша Україна настільки красива! З неймовірно величною історією…

Підготувала
Педагог – організатор
Смілянської ЗОШ I-III ст. №16
Сопільняк В.В.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.