ЗАХИСТИМО ДІТЕЙ ВІД ПОЛІОМІЄЛІТУ

Міністерством охорони здоров’я України у відповідь на спалах поліомієліту в Україні підготувало наказ про затвердження плану заходів щодо імунізації дітей від поліомієліту на 2015р. Основними заходами передбаченим планом є проведення 3-х турів додаткової вакцинації проти поліомієліту.
І тур – з 19.10.2015р. по 08.11.2015р.
ІІ тур – з 10.12.2015р. по 23.12.2015р.
На два тури запрошуються діти у віці від 2-х місяців до 6-ти років (5 років, 11месяців, 29 днів).
ІІІ тур – з 23.01.2016р. по 05.02.2016р. Запрошуються діти у віці від 2-х місяців до 10-ти років (9 років, 11месяців, 29 днів).
Поліомієліт є гострим інфекційним вірусним захворюванням, що вражає нервову систему. Це інфекційне захворювання викликає вірус поліомієліту.
Джерелом зараження поліомієлітом може стати хвора дитина, незалежно від форми захворювання. Крім того, носій вірусу може не мати явних симптомів цієї хвороби. Вірус поліомієліту передається через забруднені руки, їду, воду, побутові речі.
Віруси зберігають життєздатність у воді, молоці, фекаліях тривалий час – до 4міс. На поліомієліт найчастіше хворіють маленькі діти (як правило, до шести років), але можуть хворіти і дорослі. Передача вірусу поліомієліту відбувається, як правило, фекально-оральним шляхом в результаті високої концентрації збудника у фекаліях зараженої дитини. Крім того, не виключений повітряно-крапельний механізм зараження. Вірус поліомієліту в організм дитини потрапляє через слизову оболонку кишечника або носоглотки.
Першими ознаками поліомієліту найчастіше бувають біль в горлі, кашель і нежить, що супроводяться нудотою, блювотою і рідким стулом. Крім цього, дуже часто спостерігається різке підвищення температури тіла, біль в кінцівках, неможливість стати на ноги, підвищена пітливість. Дитина відчуває нездужання і втому. Характерним є параліч м’язів. Параліч діафрагми може привести до серйозних порушень дихальної функції, яка може стати причиною смерті дитини.
Інкубаційний період складає від 5-ти днів до 12-ти, рідше – від 2-х до 35-ти днів.
При появі ознак захворювання необхідно негайно звернутися за медичною допомогою! Сам поліомієліт невиліковний.
Щоб захистити себе від поліомієліту:
– частіше мийте руки з милом;
– провітрюйте приміщення кілька разів на день;
– частіше проводите вологе прибирання приміщень;
– вживайте лише кип’ячену або спеціальну води для пиття, добре вимиті (бажано милом) овочі і фрукти;
– молоко вживайте лише в кип’яченому або пастеризованому вигляді;
– знищуйте мух (які є переносниками інфекції) і надійно захищайте від них продукти харчування.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Величезне значення в профілактиці поліомієліту має вакцинація, яка дає довічний імунітет. ШАНОВНІ БАТЬКИ, захистимо своїх дітей від страшного захворювання.
Запрошуємо Вас з дітьми на прийом до дільничних педіатрів для проведення вакцинації проти поліомієліту в призначені дні.

Міський педіатр В.М.Куликова

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.