Заборгованість зі сплати єдиного внеску – понад 19 мільйонів гривень

Пенсійний фонд звертає увагу жителів Смілянщини, від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії. Від тривалості страхового стажу також залежить розмір допомоги по безробіттю та лікарняних, що нараховуються у передбачених законодавством випадках.

Протягом наступних 10 років норма страхового стажу для визначення права на пенсію щороку збільшуватиметься на 12 місяців. У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років.

Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески на суму не меншу, ніж мінімальний страховий внесок.

Варто знати: якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, не будуть зараховані під час обчислення страхового стажу найманого працівника, а заробіток не буде врахований для розрахунку розміру соціальних виплат.

За матеріалами Головного управління ДФС у Черкаській області, у Смілі та Смілянському районі заборгованість зі сплати єдиного внеску в області на 01.10.2019 становить 19,2 млн. грн. Найманим працівникам роботодавців-боржників через несплату єдиного внеску не враховано до страхового стажу від 1 місяця до 7 років роботи.

Найбільшими боржниками області є:
1. Смілянська філія ТОВ «Еліт» – 1,8 млн. грн. (не сплачено внески з липня 2014 року).
2. Комунальне житлово-виробниче підприємство «Наш дім» – 1,3 млн. грн. (не сплачено внески з лютого 2011 року).
3. Державне підприємство «Приладобудівний завод «Райдуга» – 1,2 млн. грн. (не сплачено внески з липня 2012 року).

Відповідно до чинного законодавства, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску та страхових внесків не підлягає списанню та стягується з нарахуванням штрафних санкцій та пені.

Наймані працівники можуть самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцем за допомогою Веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та у разі виявлення порушення своїх страхових та трудових прав повідомляти контролюючі органи.

Додатково інформуємо, що на 01.10.2019 заборгованість зі сплати платежів, які адмініструє Пенсійний фонд України, мають 71 платників по м. Смілі та Смілянському району на суму 7,4 млн. грн. (страхові внески, пільгові пенсії, штрафні санкції, пеня тощо).

Найбільші обсяги заборгованості з платежів до Пенсійного фонду в області обліковуються за державними підприємствами «Приладобудівний завод «Райдуга», «Машинобудівний завод «Оризон» та «Оризон-промжитлобуд».

Пам’ятайте, що вчасно сплачені внески є запорукою соціальної захищеності.

Головний спеціаліст відділу
забезпечення наповнення бюджету Н. Олійник

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *