За заподіяну шкоду, при перевезенні вантажу, відповідає перевізник

Податківці зауважили, що за шкоду, заподіяну при перевезенні вантажу, перевізник відповідає:
– у разі втрати або нестачі вантажу — в розмірі вартості вантажу, який втрачено або якого не вистачає;
– у разі пошкодження вантажу — в розмірі суми, на яку зменшилася його вартість;
– якщо внаслідок пошкодження вантажу його якість змінилася настільки, що він не може бути використаний за прямим призначенням, одержувач вантажу має право від нього відмовитися і вимагати відшкодування за його втрату.
З урахуванням вищевикладеного та відповідно до вимог п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV, акт списання пошкодженого товару є обов’язковою підставою для бухгалтерського обліку господарської операції, та повинен бути складений під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням ст. 187 та ст. 188 Податкового кодексу України на суму вартості пошкодженого товару у платника виникають податкові зобов’язання по «першій події»: або на дату оформлення акта списання пошкодженого товару, або на дату отримання оплати претензії від перевізника.
У день виникнення податкових зобов’язань платник зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.