За втручання Смілянської прокуратури припинено незаконну діяльність газозаправного пункту

Смілянською місцевою прокуратурою вжито дієвих заходів, спрямованих на протидію нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

Про це інформують у Смілянській місцевій прокуратурі. 

З метою забезпечення оперативного відслідковування фактів нелегальної реалізації нафтопродуктів, проведення в межах компетенції відповідних контролюючих органів перевірок діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, а також притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності наказом Смілянської місцевої прокуратури утворено міжвідомчу робочу групу з питань протидії нелегальній діяльності АЗС/АГЗП, до складу якої включено представників правоохоронних органів, органів державного нагляду (контролю), державної влади та місцевого самоврядування.

Внаслідок узгодженої роботи зазначених органів прокуратурою встановлено факт незаконної діяльності АГЗП в місті Шпола на земельній ділянці комунальної власності, що передана в оренду міською радою одному з підприємств міста. Відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

Установлено, що посадовими особами управління Держпраці у Черкаській області було проведено планову перевірку дотримання законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки на зазначеному АГЗП, за результатами якої внаслідок виявлених численних порушень закону директора заправного пункту попереджено по необхідність негайного зупинення робіт та експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

Разом з цим, прокуратурою встановлено, що припис контролюючого органу директором заправки виконано не було та газозаправний пункт продовжував функціонувати, що наражало на небезпеку людей.

За результатами скоординованих місцевою прокуратурою дій інспектором Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області проведено перевірку законності використання земельної ділянки, на якій розміщено заправку та встановлено, що земля використовується не за цільовим призначенням, внаслідок чого було внесено припис про усунення порушень.

Крім цього, перевірку законності функціонування заправки в частині додержання вимог пожежної безпеки на заправному пункті проведено також районним відділом Управління ДСНС України в Черкаській області, за результатами якої встановлено численні порушення та вжито відповідних заходів реагування.

На даний час внаслідок узгоджених дій правоохоронних органів та органів державного нагляду (контролю) роботу автогазозаправного пункту, який загрожував життю і здоров’ю жителів міста Шпола припинено, земельну ділянку звільнено від обладнання заправки.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *