За тиждень в Черкаській області на грип та ГРВІ стали більше хворіти і діти, і дорослі

грип і грвіЗа останній тиждень зими в Черкаській області на грип та ГРВІ захворіло 5805 осіб. З числа захворілих – 3770 дітей віком до 17 років (64,9%). Найбільше – у віковій категорії 5-14 років (55,1 %). Про це інформують у Черкаському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

За цей час госпіталізовано 294 особи. З них 69,7% – діти. Втім, загалом рівень захворюваності в області на 31,1 % нижче епідемічного порогу, розрахованого за 9-й тиждень цьогорічного епідемічного сезону. Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території.

У порівнянні з минулим тижнем зменшився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослого населення на 24,1 % та на 5% серед дітей до 17 років.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного в Кам’янському, Смілянському, Золотоніському, маньківському, Городищенському та Черкаському районах, а також у Смілі, Черкасах та Умані.

З початку епідемічного сезону 2018-2019 років щеплено проти грипу 5898 осіб, з них дітей до 17 років – 1439 осіб.  За інформацією Управління освіти і науки Черкаської ОДА станом на 1 березня в зв’язку з відсутністю 20% і більше від загальної кількості учнів із причини захворювання на грип та ГРВІ, призупинено освітній процес у Христинівській спеціалізованій школі I-III ст. №1 Христинівської районної ради (7- Б клас), Черкаській ЗОШ I- III ст. №7 Черкаської міської ради (10-Б клас) та Черкаській ЗОШ I- III ст. №21 Черкаської міської ради (6-В клас).

Медики нагадують, основний шлях для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення захистить від зараження вірусами та зменшить ризик захворіти на грип. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх вірусів, проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів, що циркулюватимуть на території області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *