За тиждень на грип та ГРВІ захворіли понад 6 тисяч жителів Черкаської області

грип і грвіЗа тиждень в Черкаській області захворіло 6010 осіб на грип і ГРВІ. З числа захворілих – 3994 дітей віком до 17 років (66,5%), найбільше – у віковій категорії 5-14 років (32,6% від загальної захворюваності). Такі дані повідомили у Черкаському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

За тижеднь госпіталізовано 331 особа (5,5% від числа захворілих). З числа госпіталізованих – 257 дітей (77,6% від загальної кількості госпіталізованих). В умовах стаціонару більше всього перебували діти у віковій категорії 0-4 роки (46,2% від загальної кількості госпіталізованих).

В області рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 1 %. Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території. У порівнянні з минулим тижнем збільшився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослих на 9,3%, серед дітей – на 11%.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного, зокрема, у Смілянському районі.

За тиждень у лікувально-профілактичних закладах щеплення проти грипу отримали 574 особи. Загалом, з початку епідемічного сезону 2018-2019 років щеплено проти грипу 4835 осіб, з них дітей до 17 років – 1249 осіб.

Медики нагадують, основний шлях для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення проти грипу захистить від зараження вірусами та зменшить ризик захворіти на грип. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх вірусів, проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів, що циркулюватимуть на території.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *