За тиждень на Черкащині зафіксували понад 40 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції

За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції з 1 по 7 червня, який проведено фахівцями Черкаського обласного ЦКПХ в області зареєстровано 42 випадки захворювань на гострі кишкові інфекції (ГКІ).

Інтенсивний показник на 23,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

На територіях об’єднаних територіальних громад на гострі кишкові інфекції захворіли: у Черкаському районі – 28 осіб, в Уманському – 8 осіб, Звенигородському – 6 осіб.

Спорадичні випадки сальмонельозу реєструвалися на територіях Ватутінської, Селищанської, Канівської, Черкаської територіальних громад.

Впродовж 23-го тижня в області не зареєстровано спалахів та групових захворювань ГКІ, а також не виявлено жодного випадку ротавірусної інфекції, шигельозу, вірусного гепатиту А.

Щоб не захворіти на гострі кишкові інфекції, дотримуйтесь чистоти та гігієни:
• завжди мийте руки перед вживанням та приготуванням їжі, після перебування у місцях масового скупчення людей (вулиці, ринки, пляжі, магазини, транспорт, відпочинок на природі), після відвідування туалету;
• не торкайтесь обличчя невимитими руками;
• вживайте воду гарантованої якості;
• купаючись у водоймі, не ковтайте воду;
• перед вживанням ретельно мийте питною водою овочі та фрукти.

При появі симптомів захворювання – підвищення температури тіла, головний біль, блювання, біль у животі тощо, своєчасно звертайтесь за медичною допомогою. Самолікування може призвести до значних ускладнень. Особливо це стосується дітей раннього віку.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.