ЗА ТРАВЕНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ЧЕРКАЩИНИ ВИЯВИЛИ КРАДІЖКИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ НА ПОНАД ЧОТИРИ МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

За травень 2024 року спеціалісти комерційної дирекції ПАТ «Черкасиобленерго» склали 90 актів про споживання електроенергії несанкціонованим шляхом на суму 4 мільйони 413 тисяч гривень.

Загалом за 2024 рік вже складено 185 актів про порушення на суму майже 13 мільйонів гривень. Це свідчить про недобросовісне використання електроенергії споживачами, що в свою чергу згідно законодавства карається штрафами та позбавленням волі строком до трьох років.

Втручання в роботу приладів обліку або ж використання електричної енергії поза обліком є порушенням Закону України «Про ринок електроенергії» та Правил роздрібного ринку електроенергії кваліфікується як «крадіжка» і відноситься до кримінальних злочинів.

Енергетики нагадують, крадії електроенергії шкодять не лише енергосистемі, оператору системи розподілу, який обслуговує мережі, а й звичайним споживачам.

У випадку виявлення втручання у роботу лічильника, він направляється на експертизу до організації, яка має право на її проведення відповідно до законодавства, для надання споживачу підтвердження факту втручання. У разі підтвердження фахівцями інституту судових експертиз факту втручання в роботу лічильника, несумлінному споживачеві на додачу до чималого штрафу доведеться відшкодувати витрати на проведення експертизи.

Споживачі, які здійснили крадіжку, автоматично потрапляють у список, згідно якого оператор системи розподілу частіше здійснюватиме перевірку.

За інформацією офіційного сайту ПАТ “Черкасиобленерго”

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.