За рік у нашій області амброзії стало майже на 12 га більше

амброзіяЗа 2021 рік площі вогнищ амброзії полинолистої в Черкаській області збільшилися на 11,6 га та становлять тепер у загальному 3693,6988 га.

Про це повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

Батьківщина амброзії полинолистої – північна Америка. В Україні амброзія поширена практично на всій території. Засмічує цей регульований шкідливий організм yci польові культури, сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки та пасовища, пустирі та інші необроблювані землі.

Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розміром i формою листків нагадує гіркий полин. За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 2–2,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 метрів.

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період цвітіння, а це у кліматичних умовах України – із середини липня до настання ociннix заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка). Пилок амброзії, потрапляючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зip, підвищує температуру тіла: різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до нападів бронхіальної астми.

Жителів Черкаської області, керівників підприємств, установ та організацій просять вас із великою відповідальністю поставитись до проблеми поширення карантинних рослин у нашому регіоні. Адже саме завдяки своєчасному виявленню та знешкодженню цих рослин ми зможемо перешкодити їх розповсюдженню!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.